UGOLF WEEKLY COMPETITION BY PROJENNI TRAVELS

Viikkokilpailut

Hacienda Alamo | Mar Menor | Saurines

UGOLF WEEKLY COMPETITION BY PROJENNI TRAVELS

Hacienda Alamo | Mar Menor | Saurines

VIIKKOKILPAILUT 2019 – 2020

UGOLF Weekly Competition by Projenni Travels pelataan kaudella 2019-2020 kolmella vaihtuvalla kentällä. Kentät ovat Hacienda Del Alamo, Mar Menor ja Saurines. Viikkokilpailujen pelipäivä on aina tiistai. Pelipäivät ja hinnat löydät alla olevasta ”Kisapäivät ja hinnat” -taulukosta.

Pelimuotona on Henkilökohtainen pistebogey -kilpailu, jossa suurin sallittu tasoitus on 36.0 + kenttäkohtainen slope. Sarjoja on vain yksi, jossa palkitaan aina 5 parasta tulosta. Lisäksi palkitaan paras scratch-tulos. Erikoiskilpailuja on kaksi, lähimmäksi lippua ja pisin avaus, joissa miehille ja naisille omat sarjat.

Koko kauden ajan on voimassa vain kaksi (2) hintaa: Kilpailumaksu sisältäen greenfeen sekä väliaika -tarjoilun 65 €/pelaaja. Toinen hinta pelioikeuden omaaville ko. kentälle on 15 €/pelaaja.

Jokaisella kentällä pelaajat aina varaavat etukäteen manuaalisen kärryn tai golfauton. Näiden maksu tapahtuu suoraan Projennille kisapaikalla. 3-pyöräkärryjen hinta on 7 euroa ja golfauton 33 €.

UPEAT PALKINNOT

Viikottain palkitaan viisi (5) parasta tulosta sekä paras scratch-tulos jokaisessa kilpailussa. Jokaisen kilpailun jälkeen pidettävässä palkintojenjaossa on aina perinteinen arvonta kaikkien paikalla olevien kesken

HINNASTO:

  • 3-pyöräisen kärryn hinta 7 €
  • Buggyn hinta 33 €

KISAPÄIVÄT JA HINNAT

PVMPAIKKAKLOHINTAPAIKAT
15.10.2019TÄYNNÄ! Hacienda Del Alamo11:0065€/15€12
22.10.2019TÄYNNÄ! Mar Menor13:3365€/15€20
29.10.2019TÄYNNÄ! Hacienda Del Alamo10:2065€/15€28
05.11.2019TÄYNNÄ! Hacienda Del Alamo10:1065€/15€88
12.11.2019TÄYNNÄ! Mar Menor11:3665€/15€36
19.11.2019Mar Menor08:0965€/15€36
26.11.2019Hacienda Del Alamo10:0065€/15€36
03.12.2019Mar Menor10:0665€/15€24
10.12.2019Saurines11:2765€/15€24
17.12.2019Hacienda Del Alamo10:0065€/15€24
24.12.2019Mar Menor10:0665€/15€24
31.12.2019Hacienda Del Alamo10:0065€/15€24
28.01.2020Mar Menor10:0665€/15€12
04.02.2020Saurines10:0665€/15€16
11.02.2020Mar Menor9:4865€/15€32
18.02.2020Mar Menor10:0665€/15€24
25.02.2020Saurines10:0665€/15€24
03.03.2020Hacienda Del Alamo10:0065€/15€24
10.03.2020Saurines10:0665€/15€32
17.03.2020Mar Menor10:0665€/15€32
24.03.2020Hacienda Del Alamo10:0065€/15€32
31.03.2020Saurines10:0665€/15€32
07.04.2020Mar Menor10:0665€/15€48

ILMOITTAUTUMINEN

ILMOITTAUDU KISAAN VALITSEMALLA
Vierailija tai pelioikeus ja kenttä

Sen jälkeen valitse kisapäivä ja suorita maksu verkkomaksuna

Kilpailuihin ilmoittautuminen tulee tehdä aina VIIMEISTÄÄN kilpailuviikon maanantaina klo 12.00 mennessä. Kilpailumaksua ei palauteta.

PROJENNI VILLAS MYY LOMA-ASUNNOT ESPANJASSA

OLIVAR DE RODA GOLF

Ylellinen loma-asunto Roda Golfin läheisyydessä | koko 97 m2 | hinta 305,000€

VILLA JADE, LOS ALCAZARES

Ylellinen villa myynnissä Los Alcazaresin läheisyydessä | koko 134 m2 | hinta 376,000€

HINOJO, LAS COLINAS

Laadukas huoneisto Las Colinaksen Hinojo yhteisössä | koko 76 m2 | hinta 246,000€

ALEGRIA X, TORREVIEJA

Uusi huoneisto Torreviejasta rantabulevardin läheltä | koko 78,5 m2 | hinta 157,000€

KISAPÄIVIEN LÄHTÖLISTAT

Syksy 2019

KLOPelaajaPelaajaPelaajaPelaaja
11:00Aapo AittolaHannu VienolaKimmo KomulainenOsmo Kuivainen
11:08Magnus FinniläTaina FinniläKim BlomsterSören Fallmyr
11:16Jukka PorvariJaana PorvariErkki LamppuRiitta Lamppu
KLOPelaajaPelaajaPelaajaPelaaja
13:33Jari ValjakkaSeppo VigrenTimo BergholmKimmo Timonen
13:42Olli KumelaMatti AuvinenMauri Yli-HannukselaMarkku Kurki
13:51Eila KumelaPäivi AuvinenKatja KärnäRitva Kurki
14:00Terttu HolmaJorma HolmaTuulikki MajuriJorma Majuri
14:08Pekka RantalaAapo Aittola
KLOPelaajaPelaajaPelaajaPelaaja
10:20Arto KumpulainenLiisa KumpulainenEsa VälitaloRiitta Vanha-Perttula
10:28Olli KumelaHannu KalinenMagnus FinniläVäinö Lappalainen
10:34Eila KumelaMarja-Leena LindforsTaina Lilja FinniläMarja Lappalainen
10:42Risto PietolaEsa AlanenKyösti OllilaPekka Rantala
10:50Esko BomanPasi VainioMarjukka BomanMarja Tuupainen
10:58Arto AlveSeija MilonoffHannu Vienola
11:06Sari PorkolaSakari PisiläJonna Patrikka
KLOPelaajat   
10:10Antti SiekkinenTerhi OijalaAntti SaariMarko Marsela
10:20Mika RäsänenSinikka SiekkinenLeena EskolaEva Wacklin
10:30Heikki SjöblomSoili KotisaariTarvo Viita-AhoAune Mäkelä
10:40Keijo KotisaariRiitta SjöblomAntti MäkeläTarina Viita-Aho
10:50Maarit KuismaMatti KuismaTerja ForsellPertti Thelen
11:00Kari MuuttorantaPertti HakkarainenTarja TanskanenHelena Tirkkonen
11:10Maija HakkarainenMaija MuuttorantaTimo SaaristoAaro Tanskanen
11:15Erkki MäkeläRaija KuokkaSeppo EskolaJyrki Maukonen
11:20Hannu KuokkaAnja LinqvistTaina RäikkönenRea-Riitta Salminen
11:30Teuvo PeltolaPekka TolvanenEsa MaaranenJari Toivanen
11:40Teppo RautanenKari AnttilaRisto SirkkolaPertti Välikoski
11:50Juhani TamminenMatti-Pekka ValkamoJarmo WillbergOsmo Laakkonen
12:00Seppo NevaharjuMarketta NevaharjuLasse ViheriärantaAnnikka Viheriäranta
12:10Hannu OksanenAntti VirtanenMarkku RistikaartoPekka Suikki
12:20Mauri KoivunenYrjö TiuraSulo AeschlimannTauno Telaranta
12:30Eija LehtoHilkka NergMarjatta AeschlimannHannele Telaranta
12:40Olli KumelaMarkku KurkiAulis TirkkonenIlkka Iivonen
12:50Eila KumelaRitva KurkiHellevi TirkkonenPäivi Iivonen
13:00Kauko KanniainenPertti VirtanenJuhani LumiaPekka Montonen
13:10Terttu RaussiJukka RaussiAnni RaussiArja Kuivainen
13:20Lisbet NordbladPäivi PuskaPetteri AittolaTiina Vaittinen
13:30Matti OdelmaJaakko MarkkulaPekka Rantala
KLOPelaajat   
11:36Kauko KanniainenPertti VirtanenJuhani LumiaPekka Janhunen
11:44Pasi VainioMarja TuupainenPertti LaitasalmiMaija-Liisa Laitasalmi
11:52Jari SuhonenPekka KeinänenMika PadatsuKalle-Pekka Pitkänen
12:00Tuomo SavolainenAki VainikainenAntero OdelmaJaakko Markkula
12:08Mauri KoivunenEija LehtoYrjö TiuraHilkka Nerg
12:16Olli KumelaHellevi TirkkonenIlkka IivonenTiina Paalanen
12:24Eila KumelaAulis TirkkonenPäivi IivonenOlli Paalanen
12:32Tauno TelarantaHelena TelarantaMatti HeikolaMerja Heikola
12:40Sören FallmyrGöran GustafssonMagnus FinniläTaina Lilja-Finnilä
12:48Petri ToivoTuija TeivoPekka Rantala
KLOPelaaja
11:00
11:08
11:16
11:24
11:32
KLOPelaaja
10:00
10:08
10:16
KLOPelaaja
10:06
10:14
10:22
10:30
KLOPelaaja
11:27
11:35
11:43
11:51
KLOPelaaja
10:00
10:08
10:16
10:24
KLOPelaaja
10:06
10:14
10:22
10:30
10:38
10:46
KLOPelaaja
10:00
10:08
10:16
10:24
10:32
10:40
10:48
10:56

Kevät 2020

KLOPelaaja
10:06
10:14
10:22
10:30
10:38
10:46
10:54
11:02
KLOPelaajat
10:06
10:14
10:22
10:30
10:38
10:46
10:54
11:02
KLOPelaajat
10:00
10:08
10:16
10:22
10:30
10:38
10:46
10:54
11:02
KLOPelaajat
10:06
10:14
10:22
10:30
10:38
10:46
10:54
11:02
KLOPelaajat
10:06
10:14
10:22
10:30
10:38
10:46
10:54
11:02
KLOPelaajat
10:00
10:08
10:16
10:22
10:30
10:38
10:46
10:54
11:02
KLOPelaajat
10:06
10:14
10:22
10:30
10:38
10:46
10:54
11:02
KLOPelaajat
10:06
10:14
10:22
10:30
10:38
10:46
10:54
11:02
KLOPelaajat
10:00
10:08
10:16
10:22
10:30
10:38
10:46
10:54
11:02
KLOPelaajat
10:06
10:14
10:22
10:30
10:38
10:46
10:54
11:02
KLOPelaajat
10:06
10:14
10:22
10:30
10:38
10:46
10:54
11:02

KISAPÄIVIEN TULOKSET

Syksy 2019

Viikkokilpailu 15.10.2019 tulokset

Yleinen pistebogey

SijoitusPelaajaPisteet
1.Hannu Vienola33 (Slope 13)
2.Kim Blomster33 (Slope 30)
3.Kimmo Komulainen30
4.Taina Finnilä26
5.Aapo Aittola24
6.Osmo Kuivainen19 (Slope 19)
7. Magnus Finnilä19 (Slope 27)

Paras Scratch

SijoitusPelaajaTulos
1.Hannu Vienola88

Erikoiskilpailut

Lähimmäksi lippua (M):-
Pisin draivi (M):Kimmo Komulainen
Lähimmäksi lippua (N):-
Pisin draivi (N):Taina Finnilä

Viikkokilpailu 22.10.2019 tulokset

Yleinen pistebogey

SijoitusPelaajaPisteet
1.Mauri Yli-Hannuksela39
2.Päivi Auvinen36
3.Jorma Majuri36
4.Seppo Vigren35
5.Tuulikki Majuri35
6.Kimmo Timonen34
7. Timo Bergholm32
8.Markku Kurki31
9.Matti Auvinen31
10.Jorma Holma31
11.Aapo Aittola30
12.Ritva Kurki29
13.Jari Valjakka28
14.Olli Kumela27
15.Terttu Holma20
16.Katja Kärnä26
17.Eila Kumela10

Paras Scratch

SijoitusPelaajaTulos
1.Mauri Yli-Hannuksela83

Erikoiskilpailut

Lähimmäksi lippua (M):
Pisin draivi (M):Timo Bergholm
Lähimmäksi lippua (N):Ritva Kurki
Pisin draivi (N):Ritva Kurki

Viikkokilpailu 29.10.2019 tulokset

Yleinen pistebogey

SijoitusPelaajaPisteet
1.Arto Kumpulainen35
2.Seija Milonoff31
3.Hannu Vienola29
4.Marjukka Boman29
5.Sakari Pisilä29
6.Antti Vanninen28
7. Sari Porkola28
8.Hannu Kalinen27
9.Magnus Finnilä27
10.Arto Alve26
11.Jonna Patrikka26
12.Marja Tuupainen26
13.Taina Lilja Finnilä24
14.Esa Välitalo23
15.Pasi Vainio23
16.Eija Kumela22
17.Esko Boman21
18.Liisa Kumpulainen21
19.Esa Alanen20
20.Kyösti Ollila20
21.Marja-Leena Lindfors20
22.Marja Lappalainen20
23.Risto Pietola19
24.Riitta Vanha-Perttula18
25.Olli Kumela17
26.Väinö Lappalainen17
27.Pekka Rantala14

Paras Scratch

SijoitusPelaajaTulos
1.Arto Kumpulainen83

Erikoiskilpailut

Lähimmäksi lippua (M):Hannu Kalinen
Pisin draivi (M):Hannu Kalinen
Lähimmäksi lippua (N):Riitta Vanha-Perttula
Pisin draivi (N):Riitta Vanha-Perttula

Viikkokilpailu 05.11.2019 tulokset

Yleinen pistebogey

SijoitusPelaajaPisteet
1.Rea-Riitta Salminen38
2.Anni Raussi38
3.Teppo Rautanen36
4.Olli Kumela35
5.Ritva Kurki35
6.Keijo Kotisaari33
7. Pettri Aittola32
8.Mika Räsänen32
9.Jyrki Maukonen31
10.Tarvo Viita-Aho31
11.Juhani Lumia31
12.Erkki Mäkelä30
12.Raija Kuokka30
14.Hannu Oksanen29
14.Jukka Raussi29
14.Tarina Viita-Aho29
17.Marko Marsela28
17.Antti Virtanen28
17.Pertti Välikoski28
20.Tiina Vaittinen27
20.Pekka Montonen27
20.Risto Sirkkola27
20.Anja Linqvist27
24.Esa Maaranen26
24.Hellevi Tirkkonen26
24.Timo Saaristo26
24.Heikki Sjöblom26
24.Terja Forsell26
24.Teuvo Peltola26
30.Pertti Hakkarainen25
30.Antti Saari25
30.Markku Ristikaarto25
30.Pekka Tolvanen25
30.Kauko Kanniainen25
30.Jari Toivanen25
36.Maarit Kuisma24
37.Kari Muuttoranta24
38.Matti-Pekka Valkamo24
39.Riitta Sjöblom24
40.Tauno Telaranta24
41.Lisbet Nordblad23
41.Taina Räikkönen23
41.Ilkka Iivonen22
41.Maija Hakkarainen22
41.Osmo Laakkonen22
46.Seppo Eskola21
46.Yrjö Tiura21
46.Jarmo Willberg21
46.Päivi Puska21
46.Aaro Tanskanen21
46.Jaakko Markkula21
52.Matti Kusima20
53.Harri Kuokka20
54.Eva Wacklin20
55.Pertti Virtanen20
56.Eila Kumela19
56.Maija Muuttoranta19
56.Antero Odelma19
56.Aulis Tirkkonen19
60.Antti Siekkinen18
60.Terttu Raussi18
62.Terhi Oijala17
62.Mauri Koivunen17
62.Pertti Thelen17
62.Aune Mäkelä17
66.Soili Kotisaari16
66.Pekka Rantala16
68.Kari Antila15
69.Kalevi Minetti14
70.Tarja Tanskanen13
70.Juhani Tamminen13
72.Päivi Ilvonen12
73.Sinikka Siekkinen10
74.Helena Tirkkonen10

Paras Scratch

SijoitusPelaajaTulos
1.Teppo Rautanen82

Erikoiskilpailut

Lähimmäksi lippua (M):Markku Ristikaarto
Pisin draivi (M):Petteri Aittola
Lähimmäksi lippua (N):Ritva Kurki
Pisin draivi (N):Ritva Kurki

Viikkokilpailu 12.11.2019 tulokset

Yleinen pistebogey

SijoitusPelaajaPisteet
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.

Paras Scratch

SijoitusPelaajaTulos
1.

Erikoiskilpailut

Lähimmäksi lippua (M):
Pisin draivi (M):
Lähimmäksi lippua (N):
Pisin draivi (N):

Viikkokilpailu 19.11.2019 tulokset

Yleinen pistebogey

SijoitusPelaajaPisteet
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.

Paras Scratch

SijoitusPelaajaTulos
1.

Erikoiskilpailut

Lähimmäksi lippua (M):
Pisin draivi (M):
Lähimmäksi lippua (N):
Pisin draivi (N):

Viikkokilpailu 26.11.2019 tulokset

Yleinen pistebogey

SijoitusPelaajaPisteet
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.

Paras Scratch

SijoitusPelaajaTulos
1.

Erikoiskilpailut

Lähimmäksi lippua (M):
Pisin draivi (M):
Lähimmäksi lippua (N):
Pisin draivi (N):

Viikkokilpailu 03.12.2019 tulokset

Yleinen pistebogey

SijoitusPelaajaPisteet
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.

Paras Scratch

SijoitusPelaajaTulos
1.

Erikoiskilpailut

Lähimmäksi lippua (M):
Pisin draivi (M):
Lähimmäksi lippua (N):
Pisin draivi (N):

Viikkokilpailu 10.12.2019 tulokset

Yleinen pistebogey

SijoitusPelaajaPisteet
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.

Paras Scratch

SijoitusPelaajaTulos
1.

Erikoiskilpailut

Lähimmäksi lippua (M):
Pisin draivi (M):
Lähimmäksi lippua (N):
Pisin draivi (N):

Viikkokilpailu 17.12.2019 tulokset

Yleinen pistebogey

SijoitusPelaajaPisteet
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.

Paras Scratch

SijoitusPelaajaTulos
1.

Erikoiskilpailut

Lähimmäksi lippua (M):
Pisin draivi (M):
Lähimmäksi lippua (N):
Pisin draivi (N):

Viikkokilpailu 24.12.2019 tulokset

Yleinen pistebogey

SijoitusPelaajaPisteet
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.

Paras Scratch

SijoitusPelaajaTulos
1.

Erikoiskilpailut

Lähimmäksi lippua (M):
Pisin draivi (M):
Lähimmäksi lippua (N):
Pisin draivi (N):

Viikkokilpailu 31.12.2019 tulokset

Yleinen pistebogey

SijoitusPelaajaPisteet
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.

Paras Scratch

SijoitusPelaajaTulos
1.

Erikoiskilpailut

Lähimmäksi lippua (M):
Pisin draivi (M):
Lähimmäksi lippua (N):
Pisin draivi (N):